Artykuły

Synchroniczność, a nieświadomość zbiorowa

,,Świat jest jednością, gdzie wszystko się przenika, cząstki przechodzą w fale, a fale w cząstki” fizyka kwantowa. To co wewnątrz ukazuje się na zewnątrz. Można to zauważyć, a można zignorować i dalej twierdzić, że to przypadek. Nieustannym fenomenem jest dla mnie SYNCHRONICZNOŚĆ - ta międzyludzka jak i związana z cyklami natury i księżyca.

 

 Synchroniczność - jeden z ojców współczesnej psychologii Carl Jung we współpracy z fizykiem kwantowym - noblistą Wolfgangiem Pauli zdefiniował to zjawisko jako: ,,Splecenie się razem wydarzeń wewnętrznych i zewnętrznych, których nie można wyjaśnić relacją przyczynowo-skutkową, które mają znaczenie dla obserwatora”.

 

Jak to się dzieje pytam I dostaje taką odpowiedź: Wszyscy łączymy się w nieświadomości zbiorowej. Do niej podłączona jest moja nieświadomość indywidualna.

 

Nieświadomość zbiorowa - ukształtowała się w toku ewolucji człowieka pod wpływem powtarzających się od pokoleń doświadczeń. To elementy charakterystyczne dla całej ludzkości.Tak jak i geny dziedziczymy po przodkach emocje i nieświadome instynkty.Często głęboko ukryte, wyparte i niedostępne dla naszej pamięci, objawiają się jako świadome niezrozumiałe treści,wydarzenia. Jednym z prostych narzędzi do odkrywania tego co zakryte jest obserwacja. Zdarzenia zewnętrze pomagają nam zobaczyć.

Ciekawie jest to eksplorować i pytać:

  • Co takiego mam w sobie, że przyciągnęłam do siebie tą osobę?
  • Co takiego ta sytuacja chce mi pokazać?
  • Co mogę dowiedzieć się o sobie?
  • Jak patrzeć, żeby widzieć?

 

Olga

 

Bądź z nami!
Dostawaj informacje na maila

Znajdź nas

530 076 227

biuro@somaticfields.com